Ви є тут

GENESIS OF MENTAL PREFERENCES IN LANDSCAPE CONSTRUCTION OF HOMESTEAD LAND IN UKRAINE AND POLAND

Аналізується вплив ментальних уподобань населення на особливості ландшафтного облаштування території в Україні та Польщі. Показано, що в останні десятиліття відбулися суттєві зміни в характері організації присадибного простору, розширився асортимент садивного матеріалу, частіше стали використовувати газони, живоплоти, бордюри, міксбордери. Спостерігається тенденція до уніфікації ландшафтного облаштування за європейськими зразками. Особливо це помітно в Польщі, де для цього існують організаційно-економічні та соціальні передумови. В Україні сучасне озеленення з використанням світового досвіду також має місце, але для багатьох верств населення воно недоступне. Показані ментальні відмінності в підходах до влаштування території присадибної ділянки. Звертається увага на необхідність збереження та розвитку національних особливостей під час ландшафтного будівництва.

Ключові слова: ландшафтне будівництво, озеленення, садивний матеріал, присадибна ділянка, бордюр, живопліт, міксбор-дер, розарій, рокарій, ментальні особливості, традиції, національна культура, глобалізація, генезис ментальних уподобань.

Посилання: 
  1. Гродзінський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір: монографія. У 2-х т. / М.Д. Гродзінський. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2005. – Т. 2. – С. 94-113.
  2. Старовойт І.С. Західноєвропейська і українська ментальність. Компоративний аналіз / І.С. Старовойт. – Тернопіль: Діалог, 1995. – 183 с.
  3. Крисаченко В.С. Екологічна культура: Теорія і практика / В.С. Крисаченко. – К.: Заповіт, 1996. – 352 с.
  4. Роговський С.В. Особливості ландшафтного облаштування сільських населених пунктів в Україні / С.В. Роговський // Науковий вісник НЛТУ України. – 2008. – Вип. 18.9. – С. 79-82.
Завантажити статью: 
ДолученняРозмір
PDF icon rohovskiy.pdf175.95 КБ