ЗАХОДИ МЕХАНІЧНОГО ЗАХИСТУ ПОСІВІВ МІСКАНТУСУ ГІГАНТСЬКОГО ВІД БУР'ЯНІВ

Величина накопичення маси бур’янів у посівах міскантусу гігантського в результаті проведення різних систем механічного захисту була знижена неоднаково. Застосування системи міжрядних культивацій знижувало величину формування маси бур’янів у 4 рази, система міжрядних боронувань сітчастими боронами – у 4,5 разів, система послідовних зрізувань сходів у міжряддях знижувала масу у 6,2 рази порівняно з величиною максимального накопичення – 2636 г/м2. Застосування механічних прийомів контролювання сходів бур’янів у посівах міскантусу гігантського першого року вегетації за своєчасного і системного їх застосування є достатньо ефективним. З урахуванням збереження сходів бур’янів у захисних зонах рядків, зниження чисельності дикої рослинності становило від 77,8 % (система послідовних міжрядних культивацій) до 83,5 % (система послідовних міжрядних зрізувань).

Ключові слова: бур'яни, механічний захист, міскантус, міжрядний обробіток.

1. Chemical Control of Chinese Silvergrass (Miscanthus sinensis Anderss.) SS [Електронний ресурс] // Industrial Vegetation Management. University of Kentucky, 2007. – Режим доступу до журн.: http://weedscience.ca.uky.edu/files/ chemical_control_of_chinese_silvergrass_2006.pdf. – Назва з екрану.
  2. Isebrands J.G. Poplars and willows: trees for society and the environment / J.G. Isebrands and J. Richardson. – Rome: The Food and Agriculture Organization of the United Nations and CABI, 2014. – 699 р.
  3. Caslin B. Miscanthus best practice guidelines / B. Caslin, J. Finnan, L. Easson // Agri-Food and Bioscience Institute. – 2011. – 52 р.
  4. Christian D.G. Quantifying the yield of perennial grasses grown as a biofuel for energy generation / D.G. Christian // Renewable Energy. – 1994. – Vol. 5 (5). – p. 762–766.
  5. External and Internal Factors Influencing the Growth and Biomass Production of Short Rotation Woods Genus Salix and Perennial Grass Miscanthus [Elektronski izvor] / [authors Jelena Milovanović ... et al.] Editors: Zuzana Jureková, Gordana Dražić – Beograd: Fakultet za primenjenu ekologiju Futura. – Beograd: Damnjanović i sinovi. – 2011. – 179 s.
  6. Smeets E.M.W. The economical and environmental performance of miscanthus and switchgrass production and supply chains in a European setting / E.M.W. Smeets, I.M. Lewandowski, A.P.C. Faaij // Renewable and Sustainable Energy Reviews. – 2009. – Vol. 13 (6–7). – P. 1230–1245.
  7. Impact of herbaceous competition and drainage conditions on the early productivity of willows under short-rotation intensive culture / M. Labrecque, T.I. Teodorescu [et al.] // Canadian Journal of Forest Research. – 1994. – Vol. 24, Issue 4. – P. 493–501.
  8. Helby P. Retreat from Salix – Swedish experience with energy crops in the 1990s / P. Helby, H. Rosenqvist, A. Roos // Biomass and Bioenergy. – 2006. – № 30(5). – P. 422–427.
  9. Наукові назви польових бур'янів: довідник / Р. І. Бурда, Н. Л. Власова, Н. В. Мироська, Є. Д. Ткач. – К.: Інститут агроекології та біотехнології УААН, 2004. – 95 с.
  10. Курило В.Л. Динаміка росту енергетичної верби в перший рік вирощування в ґрунтово-кліматичних умовах Полісся України / В.Л. Курило, Г.І. Журба // Наукові праці Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків : зб. наук. праць / Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків, Нац. акад. аграр. наук України. – К.: ФОП Корзун Д.Ю., 2013. – Вип. 19. – С. 74–79.

PDF icon makuh_2_2016.pdf346.15 КБ