НЕОБХІДНІСТЬ КУЛЬТУРОЗМІНИ В ГРУНТОВИХ ТЕПЛИЦЯХ ТА ОРАНЖЕРЕЯХ МИРОНІВСЬКОГО ФІТОТРОННО-ТЕПЛИЧНОГО КОМПЛЕКСУ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗБІДНЕННЯМ МІКРОБНОГО ЦЕНОЗУ

Показано, що впровадження культурозміни сприяє покращенню біологічної активності ґрунту, створюються кращі умови для інтенсивного розвитку процесів, які пов'язані з кругообігом речовин у ґрунті теплиць, що в свою чергу сприяє оптимальному росту і розвитку вирощуваних культур.

Ключові слова: теплиця, оранжерея, грунт, культурозміна, фітотронно-тепличний комплекс.

1. Канівець В.І. Життя ґрунту / Канівець В.І. - К.: Аграрна наука, 2005. - 180 с.

2. Красильникова Н.А. Методы изучения почвенных микроорганизмов и их метаболитов / Красильникова Н.А. - М.: изд. Московского университета, 1966. – 125 с.

3. Животков Л.А. Ресурсосберегающая технология выращивания пшеницы в условиях искусственного климата: методические рекомендации / Л.А. Животков, В.И. Дубовой. – М.: ВАСХНИЛ, 1991. – 49 с.

4. Дубовой В.И. Энергосберегающее овощеводство фитотронно-тепличных комплексов / Дубовой В.И. – К.: Аграрна наука, 1999. – 64 с.

5. Тараріко О.Г. Методика агрохімічного обстеження тепличних ґрунтів і субстратів та особливості застосування добрив / Тараріко О.Г., Балюк С.А., Кисіль В.І. - К., 2005. - 205 с.

6. Дзюбенко Н.Н. Изучение аллелопатического почвоутомления над озимой пшеницей / Дзюбенко Н.Н., Головко Е.А., Крупа Л.И. – Миронівка, 1977. – 25 с. (Отчет о научно-исследовательской работе отдела физиологии растений Цент-рального Республиканского Ботанического сада АН УССР и отдела агротехники Мироновского НИИССП).

7. Мельник І.П. Технологічні та екологічні аспекти органічного землеробства в Україні / Мельник І.П., Сендецький В.М., Гнидюк В.С. - К., 2009. – С. 206-208. - (Агроекологічний журнал; спецвипуск).

8. Концепція біотичної та абіотичної компонент ґрунту в регульованих агроекосистемах: методичні рекомендації / за ред. д-ра с.-г. наук В.І. Дубового. – К.: Аграрна наука, 2011. – 24 с.

PDF icon tkalich_11_2013.pdf292.13 КБ