СОРТИ ЧЕРЕШНІ СЕЛЕКЦІЇ ІНСТИТУТУ ЗРОШУВАНОГО САДІВНИЦТВА ІМЕНІ М. Ф. СИДОРЕНКА НААН

Наведені результати вивчення сортів черешні Інституту зрошуваного садівництва імені М.Ф. Сидоренка НААН (нині Мелітопольська дослідна станція садівництва ім. М.Ф. Сидоренка Інституту садівництва Національної Академії  аграрних наук України), з яких 5 сортів занесені до Державного реєстру сортів рослин України у 2005-2007 рр. і 10 нових перспективних сортів.

У описі сортів наводяться дані щодо сили росту дерева, стійкості сортів проти негативних чинників зовнішнього середовища, особливостей плодоношення, урожайності,  якості плодів, вказані строки достигання.

Виділені нові перспективні сорти черешні Ефектна, Удача, Авангард, Бігаро Туровцева, Сіянець Туровцева, Модна, Новинка Туровцева, Трудова, Візитка, Пам'ятна, здатні давати щорічний урожай високоякісних плодів.

Ключові слова: черешня, сорт, урожайність, плоди, посухостійкість, зимостійкість.

1. Державний Реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні: [витяг станом на 1.03.2010 року] – Київ, 2010.

2. Районовані сорти плодових і ягідних культур селекції Інституту зрошуваного садівництва: довідник / [за ред. М. І. Туровцева, В. О. Туровцевої]. – К.: Аграрна наука, 2002. – 148 с.

3. Атлас  перспективных сортов плодовых и ягодных культур Украины / [под ред. В. П. Копаня]. – К., 1999. – 454 с.

4. Алехина Е.М. Актуальность селекционных исследований в совершенствовании промышленного сортимента черешни южной  зоны России / Е.М. Алехина // Научные труды ГНУ СКЗНИИСиВ. – Т.1. Методологическое обеспечение селекции садовых культур и винограда на современном этапе. – 2013. – С.119-126.

5. Программа и методика сортоизучения плодовых, ягодных и орехоплодных культур / [под общ. ред. Г. А. Лобанова]. – Мичуринск: ВНИИС им. И. В. Мичурина, 1973. – 496 с.

PDF icon turovceva_1_2014.pdf313.27 КБ