ПОЛЬОВА СХОЖІСТЬ ПЛОДІВ КОРІАНДРУ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТУ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА НОРМ ВИСІВУ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Введення коріандру в сівозміну зони Центрального Лісостепу дозволить покращити економічний рівень галузі рослинництва, спрогнозувати перспективу більшої стабільності сучасних сівозмін і їх біологічної відповідності вирощуваним культурам, використати коріандр як добрий попередник для пшениці озимої та інших важливих сільськогосподарських культур.

Проведені дослідження з вивчення ролі сортів коріандру Оксаніт і Нектар, різної ширини міжрядь та норм висіву в покращенні польової схожості плодів коріандру. Виявлена залежність польової схожості плодів коріандру від сорту, ширини міжрядь, норми висіву та погодних умов. Доведено, що найвища польова схожість плодів коріандру була за звичайного рядкового способу сівби обох сортів з міжряддями 15 см та нормою висіву 1,5 млн схожих плодів на гектар.

Ключові слова: коріандр, сорт, ширина міжрядь, норми висіву, польова схожість.

1. Столетова Е. А. Кориандр / Е. А. Столетова. – М., 1931.

2. Покотило І.А. Посівні якості сортів коріандру залежно від ширини міжрядь та норм висіву в центральному Лісостепу / І.А. Покотило // Збірник наукових праць національного наукового центру „Інститут землеробства НААН”. – Київ, 2011. – Вип. 1 – 2. – С. 165 – 169.

3. Бугай С.М. Растениеводство / С.М. Бугай. – К.: Урожай, 1963. – 363 с.

4. Конопльов О.В. Вплив мінерального живлення на продуктивність коріандру сортів Янтар та Нектар / О.В. Конопльов // Вісник Дніпропетровського державного аграрного університету. – 2004. – № 1. – С. 53-55.

5. Покотило І.А. Урожайність коріандру залежно від сорту, ширини міжрядь, норм висіву в умовах центрального Лісостепу України / І.А. Покотило // Агробіологія: Збірник наукових праць. – Біла Церква, 2011. – Вип. 5 (84). – С. 37 – 40.

PDF icon pokotilo_1_2014.pdf302.75 КБ