ОЦІНКА ФЕНОФАЗ, БІОМЕТРИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ТА ВРОЖАЙНОСТІ ГІБРИДІВ КАПУСТИ БРЮССЕЛЬСЬКОЇ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ПРАВОБЕРЕЖНОГО

Стаття присвячена аналізу особливостей гібридів капусти брюссельської. В дослідах проводили вимірювання тривалості окремих фаз розвитку рослин, вимірювання біометричних показників, аналіз показників врожайності та біохімічне дослідження продуктивних органів. Вирощували гібриди капусти брюссельської Діабло F1, Долорес F1, Франклін F1, Діамант F1.

Аналіз одержаних результатів показав перевагу гібрида Франклін F1 у всіх спостереженнях. Зазначений гібрид характеризувався більш раннім (на 6-7 діб) настанням технічної стиглості, переважаючими біометричними показниками та врожайністю. Однак за вмістом зольних елементів, жиру та протеїну він поступається іншим гібридам. В разі вирощування гібрида Долорес F1 показники врожайності є нижчими відносно інших гібридів, а гібрид Діамант F1 показує наближені до контрольного варіанта показники.

Ключові слова: Діабло F1, Долорес F1, Франклін F1, Діамант F1, біометричні показники, врожайність, біохімічні показники.

1. Барабаш О. Ю. Капуста / О. Ю. Барабаш, В. В. Хареба. – К.: Аграрна наука, 2000. – 24 с.
  2. Болотских А. С. Капуста / А. С. Болотских. – Х.: Фолио, 2002. – 320 с.
  3. Джохадзе Т. И. Капуста краснокочанная, савойская, брюссельская, брокколи / Т. И. Джохадзе, Л. А. Кравец. – Л.: Колос, 1983. – 72 с.
  4. Доспехов Б. А. Методика полевого опыта (с основами статистической обработки результатов исследований) / Б. А. Доспехов. – М.: Агропромиздат, 1985. – 361 с.
  5. Капуста: прогресивні технолії та нормативи витрат / [Мазоренко Д. І. та ін. ]; за ред. чл.-кор. НААН Д. І. Ма-зоренка та проф. Г. Є. Мазнєва; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка, Н.-д. лаб. "Обґрунтування інновац. агротехнологій", ЗАТ "Чумак". – Х.: Міськдрук, 2011. – 36 с.
  6. Методика дослідної справи в овочівництві та баштанництві / За редакцією Г. Л. Бондаренка, К. І. Яковенка. – Х.: Основа, 2001. – 369 с.
  7. Практикум по физиологии растений / Н. Н. Третьяков, Т. В. Карнаухов, Л. А. Паничкин и др. – М.: Агропромиздат, 1990. – 271 с.
  8. Турбин В. А. Адаптационные особенности сортов и гибридов капусты брюссельской / В. А. Турбин, А. С. Со-колов // Наукові праці Південного філіалу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет». – Серія «Сільськогосподарські науки». № 149. – Сімферополь, 2012. – С. 50–56.
  9. Williams P. H. Rapid-Cycling Populations of Brassica / P. H. Williams, C. B. Hill // Science. – 1986. – Vol. 232. – C. 1385–1389.
PDF icon shigol.pdf253.57 КБ